by Saç Ekimi Ankara / 20.01.2014 / Saç Ekimi

PRP Tedavisi, farklı hastalıkların tedavisinde kullanılmaya başlayan bir yöntemdir. Doğal bir tedavi yöntemi olması en önemli özelliğidir. Ortalama 5 yıl içerisinde gelişim göstermeye devam etmiştir.

İlk çıktığı zamanlarda prp tedavisi, kozmetik ve anti-aging amaçlı kullanılsa da son zamanlarda özellikle eklem ve eklem ağrıları tedavisisaç sorunları tedavisisaç dökülmesi tedavisi, gibi uygulamalarda kullanılmaya başlamıştır. Sonuçları gerçekten çok etkili olan bir tedavidir. Bu sebeple halen tercih edilmektedir.

Bizler de saç dökülmesine çözüm olarak PRP tedavisini desteklemekteyiz. Kendi kan hücrelerinizden oluşan prp tedavisi, saç dökülmeleri için etkili bir çözüm sağlamıştır. Saç dökülmelerine durdurduğu,yeni saçların çıkmaya başladığı, bilimsel olarak gözlenmiş ve kanıtlanmıştır.

PRP Tedavisi yapılacak kişiden, uygulanacak tedaviye göre, yaklaşık 10-20 cc kadar kan alınır. Alınan kan özel malzemeler kullanılarak farklı işlemlerden geçirilir. Plazma hücreleri kan yüzeyine çıktığında, bu sıvı alınarak, hastaya enjekte edilir. Çıkarılan sıvı, zengin plazma sıvıdır.

Kanın pıhtılaşmasını sağlayan eleman, Trombosittir. Trombosit aynı zamanda içerisinde büyüme faktörünü ve doğal koruyucuları barındırmaktadır. Bu sebeple çıkarılan plazma doğal ilaç olarak etki göstermektedir. Dolayısıyla iyileşme sürecini hızlandırarak başarı sağlanmaktadır.

Saç dökülmesi ve saç ekiminde PRP tedavisi, iyileşme sürecinin güçlenmesi ve hızlanması amacıyla kullanılmaktadır. PRP tedavisi yapılırken, 10 ml kan alınır ve bu kan içerisinden, 0.3 ml kadar kan pulcuğu olan zengin plazma elde edilir.

Ortaya çıkan bu plazma kafa derisine saçların çıkacağı ya da dökülme olan bölgeler seçilerek enjekte edilir. 3 seans halinde yapılan uygulamanın ciddi sonuçları olduğu gözlenmiştir.

Saç Ekimi Ankara, Ankara, PRP Tedavisi, Ekimi, Fiyatları, PRP, Ekim